Drugiego października b.r. uczniowie klasy 2e mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in., jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, jak zachować ostrożność w drodze do szkoły i ze szkoły. Policjant zaprezentował również sprzęt, którego używa na co dzień - największe zainteresowanie wzbudziły krótkofalówka, policyjna pałka oraz strój służbowy do zadań specjalnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie było nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim bardzo pouczające. Dziękujemy za tę cenną lekcję bezpieczeństwa!
Marlena Wawrowska