• DRODZY RODZICE

  • zamieszczamy link do wykazu miejsc udzielania świadczeń w ramach nowego systemu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w województwie pomorskim (stan na 25 kwietnia 2024 r.).

  • Festyn Rodzinny

  • 07.06.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Najważniejszym punktem spotkania były występy  artystyczne dzieci, w których każda grupa zaprezentowała  program taneczno-wokalny z okazji Dnia Rodziny.

   Na dzieci i rodziców czekały przeróżne atrakcje m.in.: warkoczyki, malowanie paznokci, robienie ekobransoletek, tworzenie hotelu dla owadów, malowanie kamieni, robienie amuletów z masy solnej, ”piłeczka szczęścia”, zabawy ruchowe z Kangurem oraz dmuchańce. Nie zabrakło także wielu punktów gastronomicznych z przepysznymi ciastami, watą cukrową, popcornem, frytkami czy przysmakami z grilla. Czuć było atmosferę pełną radości i śmiechu.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

  • Uroczystość nadania Przedszkolu imienia "Gryfickie Smyki"

  • 19 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji nadania naszemu Przedszkolu imienia "Gryfickie Smyki", na której swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście. Dzięki nazwie, nawiązującej do historii i tradycji miasta i regionu, nasza placówka zyskała indywidualną tożsamość.

   Ważnym momentem uroczystości było odczytanie przez Panią Krystynę Danilecką-Wojewódzką Prezydentkę Miasta Słupska, uchwały Rady Miejskiej w Słupsku w sprawie nadania imienia i przekazanie jej graweru na ręce Pani Małgorzaty Marcinowicz Dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Słupsk. Równie ważnym stało się zaśpiewanie przez Gryfickie Smyki hymnu oraz odsłonięcie logo ufundowanego przez Radę Rodziców.

   Dzięki zaangażowaniu Rodziców w holu przedszkola zorganizowana została wystawa poświęcona historii Gryfitów i Słupska.

   Nasze przedszkolaki zachwyciły publiczność swoimi występami podczas uroczystości. Zresztą zobaczcie sami...

    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
  • Grupa fioletowa w krainie emocji

   Grupa fioletowa w krainie emocji

   15.04.2024 12:12
   Edukacja emocjonalna w przedszkolu ma wielowymiarowe znaczenie dla rozwoju dzieci.

   Po pierwsze, zwiększa świadomość własnych emocji i stojących za nimi potrzeb, co sprzyja dobrostanowi psychicznemu. Po drugie, nabywanie umiejętności rozpoznawania emocji u innych wspiera rozwój empatii. Po trzecie, trening wyrażania i regulowania emocji przygotowuje dzieci do radzenia sobie z trudnościami oraz konfliktami w sposób konstruktywny.

   Grupa fioletowa bierze udział w cyklicznych warsztatach dotyczących emocji prowadzonych przez psychologa. Bingo "Emocje" i Kostka Emocji to tylko niektóre z narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć. Tajniki emocji pomaga też przedszkolakom zgłębiać jednorożec Gucio, którego grzywa zmienia kolor w zależności od tego, co Gucio odczuwa.
   Emocje wymagają uwagi i troski. Pochylenie się nad nimi pozwala lepiej rozumieć siebie oraz innych, co stanowi solidną podstawę dla późniejszego funkcjonowania dzieci w społeczeństwie.

  • Koncert z okazji Dnia Białej Laski

   Koncert z okazji Dnia Białej Laski

   06.02.2024 13:45
   13 października z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, będącego świętem osób niewidomych odbył się koncert pt „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz mnie”.

   13 października z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, będącego świętem osób niewidomych odbył się koncert pt „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz mnie”. Gościem specjalnym była Pani Patrycja Baczyńska Malinowska finalistka programu telewizyjnego „ Must be the music”. Koncert poprzedziły zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez artystkę w najstarszych grupach, uwrażliwiając przedszkolaki na potrzeby osób niewidomych. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, uczenie szacunku, tolerancji i akceptacji wobec osób niewidomych i słabowidzących. Pokazanie, że mimo pewnych barier i ograniczeń można realizować swoje pasje i spełniać marzenia, czego najlepszym przykładem jest Pani Patrycja.

   Liliana Maziec, Izabela Wąsiewska - Kulas

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

   DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

   06.02.2024 13:44

   20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, w tym dniu odbyła się Piżama Party. To wspaniała zabawa w naszych nocnych piżamkach.
    

   20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, w tym dniu odbyła się Piżama Party. To wspaniała zabawa w naszych nocnych piżamkach. To dzień niezwykły, inny i bardzo wyczekiwany. Każdy miał okazję zaprezentować swoją piżamkę w pokazie mody piżamkowej, odbyły się konkurencje sportowe, tańce, zabawy z chustą animacyjną, kolorowanie piżamy według swojego pomysłu, kino z popcornem oraz słodka pyszna wata cukrowa. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

   Anna Bojkowska

  • Dzień Niepodległości

   Dzień Niepodległości

   06.02.2024 13:54
   10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
   Dzieci ze wszystkich grup wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.


   Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.  

   Jolanta Malek, Anna Bojkowska

  • Mili Goście :)

   Mili Goście :)

   07.02.2024 13:04
   Mikołajki to dzień, na który przez cały rok czekają wszystkie dzieci i właśnie z okazji Mikołajek gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Słupska.

   Mikołajki to dzień, na który przez cały rok czekają wszystkie dzieci i właśnie z okazji Mikołajek gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Słupska, które w imieniu Pani Prezydentki Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Wiceprezydentki Marty Makuch złożyły dzieciom życzenia i wręczyły cudowny prezent - zestaw książeczek. A dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały układ taneczny przygotowany dla Św. Mikołaja oraz poczęstowały gości samodzielnie przygotowanymi pierniczkami.

   Serdecznie dziękujemy za wizytę :).

    

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.