• Koncert z okazji Dnia Białej Laski

• 06.02.2024 13:45
      • 13 października z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, będącego świętem osób niewidomych odbył się koncert pt „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz mnie”. Gościem specjalnym była Pani Patrycja Baczyńska Malinowska finalistka programu telewizyjnego „ Must be the music”. Koncert poprzedziły zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez artystkę w najstarszych grupach, uwrażliwiając przedszkolaki na potrzeby osób niewidomych. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kompetencji społecznych dzieci, uczenie szacunku, tolerancji i akceptacji wobec osób niewidomych i słabowidzących. Pokazanie, że mimo pewnych barier i ograniczeń można realizować swoje pasje i spełniać marzenia, czego najlepszym przykładem jest Pani Patrycja.

Liliana Maziec, Izabela Wąsiewska - Kulas