• SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

      28.09.2023 R. w Lasku Północnym odbyły się sztafetowe biegi przełajowe Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi uczniowie (rocznik 2011 i młodsi) zajęli wysokie - IV miejsce. Natomiast ich starsi koledzy (rocznik 2009 i 2010) z powodu kilku absencji w drużynie zajęli IX miejsce.

      Szkołę reprezentowali:
      Młodsi:
      1. Chilewski Wiktor
      2. Duszkiewicz Wiktor
      3. Grzech Wojciech
      4. Kautsman Danylo
      5. Rowicki Błazej
      6. Rowicki Wiktor
      7. Sarnowski Oleg
      8. Stępień Jakub
      9. Szumejda Igor

      Starsi:
      1. Bondarenko Mykhailo
      2. Gromadzki Michał
      3. Kowgan Adam
      4. Możdżeń Tomasz
      5. Ryś Mateusz
      6. Szałowiński Dawid
      7. Żerlak Stanisław

      Gratulujemy !!!

      Ze sportowym pozdrowieniem
      Nauczyciele wychowania fizycznego

     • LITERACKI SUKCES

      Uczennica klasy 3b Aleksandra Jazowska została laureatką V Wojewódzkiego Konkursu “LIST DO NAUCZYCIELA”. Celem konkursu było zainspirowanie uczniów klas III do aktywności twórczej, rozwijania umiejętności literackich, rozwijania wrażliwości na słowo oraz godne uczczenie Dnia Nauczyciela.

      Gratuluję sukcesu!

      Marlena Wawrowska

     • KONKURS NA HALLOWEENOWĄ DYNIĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

      Spośród niemal 80 dyń jury w składzie Małgorzata Marcinowicz - Dyrektorka, Katarzyna Kozak - Zastępczyni, Monika Ziemienowicz - nauczyciel, Natalia Kmieć -nauczyciel, wybrało OSIEM, które ich zdaniem wyróżniły się pomysłem, sposobem wykonania oraz samodzielnością. O werdykt było bardzo trudno, ponieważ  WSZYSTKIE prace zaskoczyły kreatywnością!

      Prace, które otrzymały GRAND PRIX, należą do: Lenki Maciejewskiej, Janka Michalika (1d), Laury Pasamonik (1c), Mai Mazurkiewicz (2a), Franciszka Begedzy, Anastazji Sobczyk, Dominika Marszeniuka (3b) oraz Julii Przełuskiej (3d).

      Wyróżnienia: Olga Dutka, Filip Jacewicz, Kacper Nowak, Dominik Tarnogrodzki (1a), Małgosia Jędrysiak, Jakub Kmieć, Leonard Marczewski (1b), Zuzia Chyl, Klaudia Dytrych, Nikodem Kido, Hubert Klimczuk, Michał Leśniak, Ola Piątek, Nela Potocka, Tomek Śniady, Franek Trusiak (1c), Hania Bartosik, Ala Iglewska, Wiktoria Kobierowska, Marysia Korkosz, Kaja Stępkowska, Laura Znajdek (1d), Julian Czynienik, Kuba Jankowski, Ula Kasztelan, Natalia Sulik (2a), Zosia Kuś, Hania Przełuska, Ala Zawadzka (2b), Nikodem Klin, Leon Kopp-Ostrowski, Ala Pastwa, Iveta Petrasheuskaya, Natalia Radwańska, Nikola Włodarska (2c), Fabian Kołodyński, Liliana Patyna (2d), Hubert Śniady, Nadia Czygier, Oskar Pasternak, Nadia Szewczyk (3a), Dawid Novyk (3b), Zosia Grzywaczewska, Hania Michalik, Szymon Przytarski, Kuba Szempruch, Hania Pietrzak (3d).

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Opiekunowie MSU

     • ACH, CO TO BYŁ ZA BAL...

      Choć  Andrzejki dopiero się zbliżają,  uczniowie SP 5 nie czekali do listopada, by poszaleć w rytmie ulubionej muzyki. Pewnego październikowego popołudnia odbyła się w naszej szkole dyskoteka, podczas której od17.00 do 19.00 towarzyszyły nam hity z pierwszych miejsc list przebojów, a szkolna brać bawiła się wyśmienicie.Podczas imprezy został ogłoszony konkurs tańca, który wygrał Mikołaj Przyłożyński z klasy 6c. Oczywiście nie obyło się bez królowej i króla dyskoteki, którymi zostali Hanna Mytkowska z 8b oraz Bartłomiej Nowakowski z 7c.

      Uczniowie wrócili do domów z szerokimi uśmiechami na twarzach i szczęściem w oczach. Z pewnością trzeba będzie to powtórzyć!

      Kinga Wasila, Aleksandra Mickiewicz

     • MOBILNE CENTRUM EDUKACJI

      W naszej szkole gościło Mobilne Centrum Edukacyjne, którego celem jest promowanie nowoczesnych technologii.Dzięki współpracy naszej szkoły z Coolturką uczniowie klas 4-7 mieli możliwość uczestniczenia w specjalnych zajęciach, na których poznali zastosowanie w życiu codziennym nowoczesnych technologii. Warsztaty były prowadzone przez młodych ludzi, którzy są pasjonatami informatyki, programowania, projektowania, a także elektroniki i sztucznej inteligencji.

      Mobilne Centrum Edukacyjne ma za zadanie promowanie rozwoju technologicznego oraz przygotowanie do zawodów przyszłości dzieci i młodzież. Jest też inspiracją dla nauczycieli, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie w edukacji na wielu poziomach.  

      Andrzej Chojnacki

     • NA POMOC "BUBIE" - AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT

      Od 13 do 17 listopada trwała w naszej szkole zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w Centrum Pomocy Zwierzętom „Buba” w Obłężu. W poniedziałek, wtorek, środę oraz piątek zaplanowane zostały kiermasze, na których uczniowie, nauczyciele, jaki i rodzice, mogli zakupić słodkie wypieki w postaci ciast i babeczek, ciastek, rogalików oraz gofrów.

      ​​​​​​​​​​​​​​W czwartek natomiast odbyła się loteria fantowa, podczas której można było wylosować drobne niespodzianki. Trudno ukryć fakt, iż kolejka do zakupu losu była OGROMNA! Kredki, bidony, filmy DVD, a może bilet na zajęcia karate? Na to, jak i na wiele innych fantów, mogli liczyć uczniowie. Dodatkowo w trakcie pięciodniowej zbiórki wolontariusze z naszej szkoły gromadzili skrupulatnie grosz do grosza. Swoim zaangażowaniem, jak i pozytywnym uśmiechem, zachęcali napotkanych na korytarzu uczniów oraz nauczycieli do wpłaty do puszek. Celem akcji była pomoc Centrum, które ratuje życie poszkodowanym zwierzętom, jak i leczy te ciężko chore. Pomagajmy, bo pomaganie to działanie!

      Akcja zakończyła się sukcesem, o czym świadczą tłumy oraz długie kolejki podczas kiermaszu i loterii. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni!

      Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w charytatywną zbiórkę.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

      Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się10 listopada dzień projektowy pod hasłem „Dla Niepodległej”. W ramach akcji czwartoklasiści wzięli udział w kolorowej paradzie ulicami Słupska, która zakończyła się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz zaśpiewali pieśń patriotyczną „My, Pierwsza Brygada”.

      W ramach działań projektowych młodzież wykonywała też różnorodne prace, m.in. medale i monety okolicznościowe, lapbooki, plakaty patriotyczne oraz tworzyła Kodeks Młodego Patrioty. Nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, dlatego dokładnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski.

      Agnieszka Borzyk

     • LEKCJE GEOGRAFII INACZEJ

      Jeszcze we wrześniu klasa 8b oraz klasą 7c uczestniczyła w lekcjach geografii: „Zabawy nawigacyjne na mapie morskiej Zatoki Gdańskiej”.

      Uczniowie uczyli się operowania trójkątami i cyrklem nawigacyjnym, posługiwania się mapą morską, wyznaczania współrzędnych geograficznych oraz określania położenia statku na mapie. Lekcje poprowadził kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski.

      Zabawa była przednia, a z nawigacją młodzież poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas IX Pomorskiego Konkursu o Tytuł „Mistrza Nawigacji”.

      Anna Wolikowska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "WORT - BILD"

      Znamy już wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego „Wort - Bild”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego, poszerzenie słownictwa, jak również pobudzenie do kreatywności i twórczości. Zadanie konkursowe polegało na graficznym przedstawieniu dowolnie wybranego słowa niemieckojęzycznego tak, aby było ono zrozumiałe dla osób nieznających języka niemieckiego.​​​​

      ​​​​​​​

      A oto zwycięzcy:

      I miejsce - Stanisław Żerlak kl.8b

      II miejsce - Hania Pytlos kl.5c

      II miejsce - Martyna Bluma kl.5c

      Wyróżnienie - Nadia Pasomiuk kl.7b

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

      Katarzyna Łyszyk

     • ŚWIĘTO EDUKACJI W TEATRZE

      Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, kilka klas z naszej szkoły udało się wraz z wychowawcami do Teatru Lalki "Tęcza" na spektakl "Niekończąca się opowieść". Starsze pokolenie zapewne pamięta jeszcze powieść lub film o tym samym tytule. Wzruszająca i ponadczasowa historia Bastiana, który mierzy się ze stratą bliskiej osoby, to w istocie historia o sile twórczej wyobraźni. To opowieść o mocy imaginacji, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. 9-letni chłopiec podąża śladami książkowego bohatera Atreju, wraz z którym musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, rozpaczy, strachom i własnym kompleksom. W jego rękach leży przyszłość krainy - Fantazjany, którą włada Dziecięca Cesarzowa.

      Pomimo trwającego prawie półtorej godziny spektaklu większość uczniów dzielnie towarzyszyła bohaterowi, przeżywała wraz z nim - i aktorami- przygody, aktywnie uczestniczyła i żywo reagowała na tekst teatralny i widowiskowe efekty. To wszystko potwierdza tylko fakt, że wzruszająca i mądra historia ciągle porusza młodych odbiorców, a kontaktu z żywą sztuką nie zastąpi nawet najlepszy film, choć pewnie nie wszyscy młodzi odbiorcy zgodzą się z tą tezą.

      Joanna Jaśniewicz

     • ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!

      Nasza szkoła reprezentowana przez klasę 3D bierze w tym roku udział w II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Angielski jest FUN-tastyczny”. Zadaniem uczniów będzie realizacja zadań ponadprogramowanych, mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów o zagadnienia dotyczące kultury krajów anglojęzycznych, słownictwo tematyczne, a przede wszystkim twórcze myślenie i wdrażanie własnych pomysłów na naukę języka obcego.

      W pierwszych dwóch tygodniach nowego roku szkolnego zrealizowaliśmy już dwa zadania: „Flaga-maga” przedstawiająca flagę USA wraz z kartami pracy dotyczącymi historii tego kraju oraz „All about me” – prezentacja siebie.

      Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wyzwań!

      Opiekun: Natalia Kmieć

     • NAJLEPSZY CHŁOPAK W SZKOLE

      28 września na holu głównym z okazji Dnia Chłopaka młodzi mężczyźni z naszej szkoły walczyli o miano Najlepszego Chłopaka SP5. W trzech konkurencjach musieli wykazać się siłą, wytrzymałością, odwagą, sprytem i wiedzą. Najlepszym z najlepszych okazał się Oliwier Nyk z klasy 8b, który został ukoronowany.

      Gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom tych niełatwych potyczek.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • KOSTKA RUBIKA Z PODSTAWÓWKAMI

      Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku odwiedziła nas na lekcji matematyki. Były to pierwsze zajęcia otwierające cykl lekcji KOSTKA RUBIKA W MATEMATYCE.

      Uczniowie "Szóstki" poznali różnego rodzaju kostki i ciekawe metody ich układania. Następnie wykorzystali ją do wykonywania zadań z cech podzielności liczb.

      Nauka układania kostki wymaga czasu i cierpliwości. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować małą grupę do nabycie tej umiejętności. Czekamy na informację zwrotną :)

      Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 6  za odwiedziny i liczymy, że jej uczniowie przybędą do nas znowu w kwietniu, kiedy będzie się odbywał Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika.

      Andrzej Chojnacki

     • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT SPOŁECZNO-EDUKACYJNY UNIWERSYTETU DZIECI - JA W RELACJACH

      Jak pomóc uczniom w odniesieniu życiowego sukcesu? Wspierając rozwój ich kompetencji społeczno-emocjonalnych!

      W projekcie będą uczestniczyli uczniowie klasy 6a oraz dzieci uczęszczające na zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne. Podczas lekcji uczniowie będą działać zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Popracują nad asertywną i konstruktywną komunikacją, a także wezmą udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji.

      Dzięki projektowi uczniowie nauczą się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnią poczucie własnej wartości, a także koncentrację. Rozwiną umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.

      B. Andrzejewska

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      26 września 2023 r. w naszej szkole obchodzony był już 22. Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji społeczność szkolna miała okazję poznać ciekawostki o językach: angielskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, niemieckim oraz włoskim. Jak brzmi najdłuższe hiszpańskie słowo, ile ludzi mówi francusku, kiedy powstał pierwszy słownik języka angielskiego, jakie litery nie występują we włoskim alfabecie? Odpowiedzi na te i inne pytania można było odczytać na wystawie przygotowanej przez uczniów i nauczycieli języków obcych, która miała miejsce w holu głównym.

      Ponadto uczniowie poznali podstawowe zwroty w wielu językach, m.in. jak życzyć komuś smacznego, przeprosić, przywitać się, czy życzyć powodzenia.

      Enjoy!Viel Spaß!Amusez-vous !

      Nauczyciele języków obcych

     • SUKCESY PŁYWACZEK

      W październiku odbyła się IV Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Kościerzynie. Dla naszej szkoły to kolejny powód do dumy, bowiem dwie uczennice wzięły w niej udział i stanęły na podium. Są to: Maja Kierzkiewicz, która zdobyła srebrny medal, a tym samym II miejsce w konkurencji 50 m - ratowanie krążka z wody, zaś druga uczennica to Martyna Życka z klasy 5b, która wystąpiła w sztafecie 4x50 m - super ratownik i z pozostałymi trzema zawodniczkami również wywalczyła srebrny krążek.

      W zawodach wzięło udział ponad 120 pływaczek. Dziewczynki reprezentowały klub Shark. Warto nadmienić, iż obie uczennice już niejednokrotnie stawały na podium w kategorii ratownictwo.

      Obu Paniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

      Ze sportowym pozdrowieniem Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • POWOŁANIE DO KADRY DLA FILIPA SZYMAŃSKIEGO

      Kolejna miła informacja dotarła do nas z Gdańska. Uczeń naszej szkoły, Filip Szymański z klasy VIII b, otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się 28 września.

      Na co dzień Filip trenuje w Klubie Sportowym AP Gryf Słupsk pod okiem trenera Artura Patyka. Nasz uczeń to świetny bramkarz i życzymy mu wspaniałych występów w barwach klubowych, a także na zgrupowaniach kadry.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • UCZNIOWSKIE SUPERMOCE!

      Czas szybko leci, a Ty jesteś pilotem w samolocie zwanym życie. I tylko Ty możesz zdecydować, w którą stronę Twoje życie poleci.

      W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Uczniowskie SuperMoce”. Uczniowie klasy 6b wraz z p. Edytą Czerwińską i p. Dagmarą Stachowicz spróbują lepiej poznać siebie i odkryć swoje mocne strony. Projektem zostały też objęte klasy integracyjne, a patronem akcji są "Facetka od polaka" i "Biologia z blondynką".O naszych wszelkich działaniach będziemy Was informować na stronie szkoły.Trzymajcie za nas kciuki!

      D. Stachowicz, E. Czerwińska

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 13.06.2024
  • Librus Synergia