19 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Celem wyjazdu było poznanie różnorodnych gatunków roślin oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję podziwiać starannie zaprojektowane ogrody tematyczne, pełne kolorowych kwiatów, ozdobnych krzewów i drzew. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak labirynt grabowy, po którym uczniowie mogli do woli kluczyć. Miejsce powstało w kwietniu 2003 roku z 18 tysięcy sztuk sadzonek grabu. Jest to obecnie największy labirynt grabowy na świecie. Zajmuje powierzchnię ok. 1 ha, a łączna długość wszystkich ścieżek w labiryncie wynosi 3218 m. W centrum labiryntu stoi wieża widokowa, z której można podziwiać malowniczą panoramę okolicy.
Wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją przyrody, ale także doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie wrócili z wyjazdu pełni wrażeń, nowych doświadczeń i miłych wspomnień.
Joanna Jaśniewicz