• NA POMOC "BUBIE" - AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT

      Od 13 do 17 listopada trwała w naszej szkole zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w Centrum Pomocy Zwierzętom „Buba” w Obłężu. W poniedziałek, wtorek, środę oraz piątek zaplanowane zostały kiermasze, na których uczniowie, nauczyciele, jaki i rodzice, mogli zakupić słodkie wypieki w postaci ciast i babeczek, ciastek, rogalików oraz gofrów.

      ​​​​​​​​​​​​​​W czwartek natomiast odbyła się loteria fantowa, podczas której można było wylosować drobne niespodzianki. Trudno ukryć fakt, iż kolejka do zakupu losu była OGROMNA! Kredki, bidony, filmy DVD, a może bilet na zajęcia karate? Na to, jak i na wiele innych fantów, mogli liczyć uczniowie. Dodatkowo w trakcie pięciodniowej zbiórki wolontariusze z naszej szkoły gromadzili skrupulatnie grosz do grosza. Swoim zaangażowaniem, jak i pozytywnym uśmiechem, zachęcali napotkanych na korytarzu uczniów oraz nauczycieli do wpłaty do puszek. Celem akcji była pomoc Centrum, które ratuje życie poszkodowanym zwierzętom, jak i leczy te ciężko chore. Pomagajmy, bo pomaganie to działanie!

      Akcja zakończyła się sukcesem, o czym świadczą tłumy oraz długie kolejki podczas kiermaszu i loterii. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni!

      Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w charytatywną zbiórkę.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

      Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się10 listopada dzień projektowy pod hasłem „Dla Niepodległej”. W ramach akcji czwartoklasiści wzięli udział w kolorowej paradzie ulicami Słupska, która zakończyła się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz zaśpiewali pieśń patriotyczną „My, Pierwsza Brygada”.

      W ramach działań projektowych młodzież wykonywała też różnorodne prace, m.in. medale i monety okolicznościowe, lapbooki, plakaty patriotyczne oraz tworzyła Kodeks Młodego Patrioty. Nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, dlatego dokładnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski.

      Agnieszka Borzyk

     • LEKCJE GEOGRAFII INACZEJ

      Jeszcze we wrześniu klasa 8b oraz klasą 7c uczestniczyła w lekcjach geografii: „Zabawy nawigacyjne na mapie morskiej Zatoki Gdańskiej”.

      Uczniowie uczyli się operowania trójkątami i cyrklem nawigacyjnym, posługiwania się mapą morską, wyznaczania współrzędnych geograficznych oraz określania położenia statku na mapie. Lekcje poprowadził kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski.

      Zabawa była przednia, a z nawigacją młodzież poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas IX Pomorskiego Konkursu o Tytuł „Mistrza Nawigacji”.

      Anna Wolikowska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "WORT - BILD"

      Znamy już wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego „Wort - Bild”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego, poszerzenie słownictwa, jak również pobudzenie do kreatywności i twórczości. Zadanie konkursowe polegało na graficznym przedstawieniu dowolnie wybranego słowa niemieckojęzycznego tak, aby było ono zrozumiałe dla osób nieznających języka niemieckiego.​​​​

      ​​​​​​​

      A oto zwycięzcy:

      I miejsce - Stanisław Żerlak kl.8b

      II miejsce - Hania Pytlos kl.5c

      II miejsce - Martyna Bluma kl.5c

      Wyróżnienie - Nadia Pasomiuk kl.7b

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

      Katarzyna Łyszyk

     • ŚWIĘTO EDUKACJI W TEATRZE

      Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, kilka klas z naszej szkoły udało się wraz z wychowawcami do Teatru Lalki "Tęcza" na spektakl "Niekończąca się opowieść". Starsze pokolenie zapewne pamięta jeszcze powieść lub film o tym samym tytule. Wzruszająca i ponadczasowa historia Bastiana, który mierzy się ze stratą bliskiej osoby, to w istocie historia o sile twórczej wyobraźni. To opowieść o mocy imaginacji, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. 9-letni chłopiec podąża śladami książkowego bohatera Atreju, wraz z którym musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, rozpaczy, strachom i własnym kompleksom. W jego rękach leży przyszłość krainy - Fantazjany, którą włada Dziecięca Cesarzowa.

      Pomimo trwającego prawie półtorej godziny spektaklu większość uczniów dzielnie towarzyszyła bohaterowi, przeżywała wraz z nim - i aktorami- przygody, aktywnie uczestniczyła i żywo reagowała na tekst teatralny i widowiskowe efekty. To wszystko potwierdza tylko fakt, że wzruszająca i mądra historia ciągle porusza młodych odbiorców, a kontaktu z żywą sztuką nie zastąpi nawet najlepszy film, choć pewnie nie wszyscy młodzi odbiorcy zgodzą się z tą tezą.

      Joanna Jaśniewicz

     • ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!

      Nasza szkoła reprezentowana przez klasę 3D bierze w tym roku udział w II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Angielski jest FUN-tastyczny”. Zadaniem uczniów będzie realizacja zadań ponadprogramowanych, mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów o zagadnienia dotyczące kultury krajów anglojęzycznych, słownictwo tematyczne, a przede wszystkim twórcze myślenie i wdrażanie własnych pomysłów na naukę języka obcego.

      W pierwszych dwóch tygodniach nowego roku szkolnego zrealizowaliśmy już dwa zadania: „Flaga-maga” przedstawiająca flagę USA wraz z kartami pracy dotyczącymi historii tego kraju oraz „All about me” – prezentacja siebie.

      Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wyzwań!

      Opiekun: Natalia Kmieć

     • NAJLEPSZY CHŁOPAK W SZKOLE

      28 września na holu głównym z okazji Dnia Chłopaka młodzi mężczyźni z naszej szkoły walczyli o miano Najlepszego Chłopaka SP5. W trzech konkurencjach musieli wykazać się siłą, wytrzymałością, odwagą, sprytem i wiedzą. Najlepszym z najlepszych okazał się Oliwier Nyk z klasy 8b, który został ukoronowany.

      Gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom tych niełatwych potyczek.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • KOSTKA RUBIKA Z PODSTAWÓWKAMI

      Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku odwiedziła nas na lekcji matematyki. Były to pierwsze zajęcia otwierające cykl lekcji KOSTKA RUBIKA W MATEMATYCE.

      Uczniowie "Szóstki" poznali różnego rodzaju kostki i ciekawe metody ich układania. Następnie wykorzystali ją do wykonywania zadań z cech podzielności liczb.

      Nauka układania kostki wymaga czasu i cierpliwości. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować małą grupę do nabycie tej umiejętności. Czekamy na informację zwrotną :)

      Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 6  za odwiedziny i liczymy, że jej uczniowie przybędą do nas znowu w kwietniu, kiedy będzie się odbywał Międzynarodowy Dzień Kostki Rubika.

      Andrzej Chojnacki

     • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT SPOŁECZNO-EDUKACYJNY UNIWERSYTETU DZIECI - JA W RELACJACH

      Jak pomóc uczniom w odniesieniu życiowego sukcesu? Wspierając rozwój ich kompetencji społeczno-emocjonalnych!

      W projekcie będą uczestniczyli uczniowie klasy 6a oraz dzieci uczęszczające na zajęcia rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne. Podczas lekcji uczniowie będą działać zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Popracują nad asertywną i konstruktywną komunikacją, a także wezmą udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji.

      Dzięki projektowi uczniowie nauczą się lepiej rozumieć siebie oraz innych. Wzmocnią poczucie własnej wartości, a także koncentrację. Rozwiną umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.

      B. Andrzejewska

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      26 września 2023 r. w naszej szkole obchodzony był już 22. Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z tej okazji społeczność szkolna miała okazję poznać ciekawostki o językach: angielskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, niemieckim oraz włoskim. Jak brzmi najdłuższe hiszpańskie słowo, ile ludzi mówi francusku, kiedy powstał pierwszy słownik języka angielskiego, jakie litery nie występują we włoskim alfabecie? Odpowiedzi na te i inne pytania można było odczytać na wystawie przygotowanej przez uczniów i nauczycieli języków obcych, która miała miejsce w holu głównym.

      Ponadto uczniowie poznali podstawowe zwroty w wielu językach, m.in. jak życzyć komuś smacznego, przeprosić, przywitać się, czy życzyć powodzenia.

      Enjoy!Viel Spaß!Amusez-vous !

      Nauczyciele języków obcych

     • SUKCESY PŁYWACZEK

      W październiku odbyła się IV Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Kościerzynie. Dla naszej szkoły to kolejny powód do dumy, bowiem dwie uczennice wzięły w niej udział i stanęły na podium. Są to: Maja Kierzkiewicz, która zdobyła srebrny medal, a tym samym II miejsce w konkurencji 50 m - ratowanie krążka z wody, zaś druga uczennica to Martyna Życka z klasy 5b, która wystąpiła w sztafecie 4x50 m - super ratownik i z pozostałymi trzema zawodniczkami również wywalczyła srebrny krążek.

      W zawodach wzięło udział ponad 120 pływaczek. Dziewczynki reprezentowały klub Shark. Warto nadmienić, iż obie uczennice już niejednokrotnie stawały na podium w kategorii ratownictwo.

      Obu Paniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

      Ze sportowym pozdrowieniem Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • POWOŁANIE DO KADRY DLA FILIPA SZYMAŃSKIEGO

      Kolejna miła informacja dotarła do nas z Gdańska. Uczeń naszej szkoły, Filip Szymański z klasy VIII b, otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się 28 września.

      Na co dzień Filip trenuje w Klubie Sportowym AP Gryf Słupsk pod okiem trenera Artura Patyka. Nasz uczeń to świetny bramkarz i życzymy mu wspaniałych występów w barwach klubowych, a także na zgrupowaniach kadry.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • UCZNIOWSKIE SUPERMOCE!

      Czas szybko leci, a Ty jesteś pilotem w samolocie zwanym życie. I tylko Ty możesz zdecydować, w którą stronę Twoje życie poleci.

      W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Uczniowskie SuperMoce”. Uczniowie klasy 6b wraz z p. Edytą Czerwińską i p. Dagmarą Stachowicz spróbują lepiej poznać siebie i odkryć swoje mocne strony. Projektem zostały też objęte klasy integracyjne, a patronem akcji są "Facetka od polaka" i "Biologia z blondynką".O naszych wszelkich działaniach będziemy Was informować na stronie szkoły.Trzymajcie za nas kciuki!

      D. Stachowicz, E. Czerwińska

     • ZŁOTY MEDAL W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DLA DZIEWCZĄT Z ROCZNIKA 2009/2010

      28 września rozpoczęliśmy zmagania w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej. W Lasku Północnym została rozegrana pierwsza konkurencja - sztafetowe biegi przełajowe. Nasza reprezentacja wystąpiła w bardzo mocnym składzie. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodszym z wielkim zaangażowaniem podeszły do startu. W biegu wzięło udział 6 dziewczynek. Rywalizacja odbyła się na dystansie 950 m. W zawodach uczestniczyło 12 słupskich szkół podstawowych. Piękna postawa naszych zawodniczek doprowadziła nas na sam szczyt, ponieważ zdobyły I miejsce.Trzeba nadmienić, iż w naszym składzie była tylko jedna uczennica z rocznika 2009, pozostała część kadry to dziewczęta o rok młodsze. Można powiedzieć, iż jest to dobra prognoza na przyszły rok pod warunkiem, że dziewczęta - tak jak do tej pory - będą ciężko pracować na każdej lekcji.​​​​​​​​​

      Naszym wspaniałym dziewczynom serdecznie gratujemy sukcesu oraz postawy, jaką zaprezentowały podczas zawodów. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

      NASZA REPREZENTACJA WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE:

      1. Jowita Grzech kl. VII C

      2. Zofia Szlachetka KL. VII B

      3. Martyna Duszyc Kl. VII D

      4. Lena Wałaszewska KL. VII C

      5. Zuzanna Wyrzykowska KL. VII A

      6. Hanna Moszczyńska KL. VIII A

      REZERWOWE:

      1. Maria Piór KL. VII C

      2. Kinga Wasila KL.VII C

      3. Weronika Gusnenko KL. VIII B

      4. Hanna Mytkowska KL. VIII A

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • JULIAN NA PODIUM

      23 września uczeń naszej szkoły Julian Bogusławski z klasy IV a wystartował w XIII Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Julek wystąpił w kategorii do 55 kg. Walczył w przedziale roczników 2011-2013. Już pierwszą walkę Julek wygrał przed czasem przez rzut na ipon. Zawodnik TS Judo Gryf Słupsk po czterech walkach uplasował się ostatecznie na III miejscu, zdobywając brązowy medal. Obecnie uczeń trenuje pod okiem szkoleniowca Lidiusza Kaziora i jest posiadaczem żółtego pasa w judo.

      Serdecznie gratulujemy Julkowi i życzymy dalszych sukcesów na macie.

      Marta Sokołowska-Wiśniewska

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2023

      Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

      W raportach z ubiegłorocznej Akcji zgłoszonych zostało ponad 600 dzikich wysypisk! Zarówno zespoły fundacyjne, jak i wolontariusze w całej Polsce zebrali również na plażach, w lasach i w parkach tony odpadów. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Wszystkie w ogromnych ilościach! To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.

      Hasło tegorocznej Akcji brzmi: Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie naszej szkoły wyruszą w teren 15 września. Zachęcamy również do udziału w akcji organizowanej przez fundację Sub Ventum, w ramach której posprzątamy Lasek Południowy i Północny.

      E. Ozdoba

     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

      W czwartek 26 września 2022 r. odbyły się szkolne biegi przełajowe klas V-VII na dystansie ok. 800 m. Myślą przewodnią zawodów jest popularyzacja lekkoatletyki. Biegi rozegrano w kategorii chłopców i dziewcząt. Wszyscy uczniowie dzielnie pokonali dystans i zameldowali się na mecie.

      Miło nam jest przedstawić zwycięzców poszczególnych biegów:

      Dziewczynki klasa V:

      1 m - Lidia Karpowicz 5b
      2 m - Pola Odija 5b
      3 m - Aleksandra Machnik

      Dziewczynki klasa VI:

      1 m - Julia Tkacz 6c 
      2 m - Natalia Pastwa 6b
      3 m – Agnieszka Domagała 6c

      Dziewczynki klasa VII:

      1 m - Jowita Grzech 7c
      2 m - Zosia Szlachetka 7b
      3 m - Martyna Duszyc 7d

      Dziewczynki klasa VIII:

      1 m - Hania Moszczyńska 8a
      2 m - Hania Mytkowska 8b
      3 m - Veronika Gusnenko 8b

      Chłopcy klasa V:

      1 m - Wiktor Chilewski 5d
      2 m - Igor Szumejda 5a
      3 m - Jakub Stępień 5d

      Chłopcy klasa VI:

      1 m - Mikołaj Buczko 6a
      2 m - Wiktor Rowicki 6d
      3 m - Hubert Patyna 5b

      Chłopcy klasa VII:

      1 m - Adam Kowgan 7d
      2 m - Arek Wiśniewski 7d
      3 m - Michał Gromadzki 7c

      Chłopcy klasa VIII:

       1 m - Filip Szymański 8b
       2 m - Mykhailo Bondarenko 8b
       3 m - Stanisław Żerlak 8b

      Laureatom i wszystkim startującym serdecznie gratulujemy!

      Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      Za nami rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Tym razem inauguracja przypadła dopiero 4 września i odbyła się w trzech turach: dla klas I, II-III oraz IV- VIII. Wszystkie uroczystości miały podniosły, patriotyczny charakter, a rodziców, uczniów i nauczycieli przywitała nowa Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Marcinowicz. Pozytywne i  inspirujące słowa Pani Dyrektor, artystyczna oprawa wykonana przez zespół muzyczny oraz wokalne występy  uczennic- Hani Drewniak i Zosi Giedroyć uświetniły uroczystość i dodały otuchy zwłaszcza najmłodszym uczniom naszej szkoły.

      Ten rok szkolny rozpoczynamy pełni oczekiwań, nadziei, energii i pomysłów, pamiętając, iż szkoła to nie tylko nauka i ciężka praca, ale też zabawa, a to wszystko oprócz sukcesów przyniesie w efekcie również mnóstwo pozytywnych emocji i wspomnień, czego życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu i Wam- Najmilsi Uczniowie!

  • Godziny dzwonków

   Sobota 24.02.2024
  • Librus Synergia